معرفی سفیر یا نمایندگی
خبرها


28 صفررحلت حضرت رسول ، شهادت امام حسن مجتبی و امام هشتم برمسلمان تسلیت باد
در سوگ نبی جهان سیه می پوشد در سینه، دل از داغ حسن می جوشد از ماتم هشتمین امام معصوم هر شیعه ز درد، جام غم می نوشد. اللهم صل علی محمد و آل محمد 28 صفر رحلت پیغام دار آخرین، خاتم نبوت را نگین، حضرت رسول واپسین، عینیت قرآن کریم، حضرت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله بر مسلمانان جهان تسلیت باد.
 ١٤:١٧ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
پيام تسليت وزارت أمور خارجه جمهوري جك
پيام تسليت وزارت أمور خارجه جمهوري جك در يك پيام توئيتري وزارت أمور خارجه جمهوري چك إز وقوع يك زلزله ويرانگر كه در ايران و عراق روي داد إبراز تاسف نمود و همدردي خود را نسبت به بازماندگان كساني كه عزيزان خود را إز دست داده اندإعلام نمود
 ١٣:٥٦ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم تقدیم استوارنامه سفیر جمهوری اسلامی ایران در چمهوری چک
میلوش زمان در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جمهوری اسلامی ایران دراین کشوراز گسترش همکاریهای فی مابین به ویژه ارتقاء سطح روابط دیپلماتیک ابراز خرسندی کرد. علی اکبر جوکار سفیر کشورمان نیز در این ملاقات ضمن تبیین پیشرفت های حاصله در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چک افزایش سه برابری حجم روابط تجاری نسبت به سال 2014 را نشانه اراده مسئولان و مردم دو کشور برای گسترش همکاریهای دو جانبه اعلام کرد. جوکار در این ملاقات با اشاره به اقدامات دولت آمریکا در تضعیف برجام از مواضع دولت چک در حمایت از توافق مزبور قددردانی نمود. روابط دیپلماتیک ایران و چک همزمان با گسترش همکاریهای دوجانبه طی سالهای اخیر از سطح کاردار پس از 19 سال به سفیری ارتقاء وعلی اکبر جوکار به عنوان اولین سفیر جمهوری اسلامی ایران پس از این مدت منصوب شد.
 ١٢:٥١ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
ديدار سفير ايران در پراگ با وزير امور خارجه چك
آقاي علي اكبر جوكار سفير جمهوري اسلامي ايران در پراگ، با آقاي "لوبومير زائورالك" وزير امور خارجه چك ديدار كرد. وزير امور خارجه چك در اين ديدار با ابراز خرسندي از ارتقاء سطح روابط ديپلماتيك بين دو كشور و روند رو به رشد مناسبات دوجانبه ، بر آمادگي جمهوري چك به منظور گسترش همكاري ها با كشورمان در حوزه هاي اقتصادي و صنعتي همچون انرژي هاي تجديدپذير، مديريت منابع آب و فاضلاب، معدن ، حمل و نقل و نيز انتقال تجربيات در حوزه خصوصي سازي تأكيد كرد. زائورالك با اشاره به أهميت برجام در حفظ ثبات و امنيت منطقه اي إظهار داشت: " جمهوري چك در كنار ساير أعضاي اتحاديه اروپا به حفظ توافق هسته اي كاملاً متعهد است و قاطعانه از برجام حمايت مي كند."
 ١٢:٣٣ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
دو جایزه از آمریکا و اروپا برای سینمای ایران
فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی که به عنوان تنها نماینده‌ آسیا در بخش مسابقه‌ بیست و ششمین جشنواره‌ جهانی فیلم «برکلی» پذیرفته شده بود، توانست در مراسم اختتامیه‌ این رویداد به عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان برگزیده شود. «کوپال» موفق شد در جدیدترین حضور خود در بخش جهانی سی و ششمین جشنواره فیلم «برکلی» که هر ساله در نوامبر و در ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار می‌شود، جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را بدست آورد. این فیلم قصه‌ یک تاکسیدرمیست با نام دکتر احمد کوپال است که دقیقا قبل از تحویل سال نو با چالشی سخت در زندگی‌ شخصی‌اش مواجه می‌شود.
 ١٣:٣٠ - 1396/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر