معرفی سفیر یا نمایندگی
خبرها


جمعیت جمهوری چک به 10.6 میلیون نفر افزایش یافته است
میزان جمعیت جمهوری چک در چهارماه اول سال 2018 با 3300 نفر به 10613350 نفر رسیده است. البته دلیل اصلی افزایش جمعیت، میزان بالای مهاجرینی از اوکراین و اسلواکی میباشد. همچنین طبق آمار بدست آمده میزان مرگ نسبت میزان تولد بیشتر بوده است. ولی با توجه به آمار بدست امده میزان کودکان تازه متولد شده با 300 کودک بیشتر نسبت به سال قبل به تعداد 26976 تولد در چهار ماه اولیه سال رسیده است.
 ١٨:٤٧ - 1397/03/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرکت اتوموبیل اشکودا، رکورد تازه ای از خود به جای گذاشت
شرکت خودروسازی "ملادابولسلاو اشکودا" در ماه می 13.4 درصد رشد به سال قبل، توانسته 112400 خودرو به مشتریان خود تحویل دهد. این شرکت برای اولین بار در تاریخ خود توانسته بیش از 100 هزار خودرو به فروش رساند. بیشترین موفقیت اشکودا در بازار چین با 35.4 درصد افزایش به 30800 خودرو بوده است. البته این خودرو در بازار اشکودا و آلمان با کاهش فروش همراه بوده است.
 ١٨:٤٤ - 1397/03/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
عید سعید فطر بر عاشقان الله و یاران مهدی(عج) مبارک باد.
خداحافظ ای ماه غفران و رحمت خداحافظ ای ماه عشق و عبادت خداحافظ ای ماه نزدیکی بر آرزوها خداحافظ ای ماه مهمانی حق تعالی خداحافظ ای دوریت سخت و جانکاه خداحافظ ای بهترین ماه الله عید سعید فطر مبارک
 ١٣:٤٢ - 1397/03/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری بیست ونهمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی
مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در محل مدرسه مولانا در پراگ برگزار گردید. این مراسم که با حضور تعدادی از هموطنان برگزار گردید ابتدا حاضران با تلاوت قران و قرائت فاتحه ، یاد و خاطره بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند .
 ١٣:٢٥ - 1397/03/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید اتاق بازرگانی استان زنجان از جمهوری چک
هیات تجاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان به سرپرستی حسین جمیلی رئیس اتاق مزبور به منظور گسترش تبادلات بازرگانی استانی، روز جمعه با مسئولین و جمعی از تجار اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری چک و نیز اتاق مشترک بازرگانان ایران، چک و اسلواک در شهر پراگ دیدار کردند. در این دیدارها، راهکارهای ایجاد و گسترش روابط تجاری در حوزه هائی مانند ماشین آلات صنعتی، فن آوری صنایع نساجی، صنایع معدنی، تولید کابل و سیم ، تولید روغنهای صنعتی و ... مورد بررسی و توافق دو طرف قرار گرفت. همچنین هماهنگیهایی در خصوص صادرات اقلام غذائی و معدنی از استان زنجان به جمهوری چک صورت پذیرفت. قرار است یادداشت تفاهمی نیز متعاقبا بین دو طرف امضا و مبادله شود.
 ١٠:١٨ - 1397/03/14 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر