معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: پنج شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٦ |
مرکز ماهواره ای برای سیستم نظامی و اتحاد آتلانتیک شمالی در جمهوری چک تاسیس خواهد شد. وظیفه این مرکز، ارزیابی اطلاعات گرفته شده از عکس های هوایی می باشد. سیستم فوق می تواند اطلاعات را تا 10 برای مقاصد نظامی و حتی امدادرسانی در خصوص بلاهای طبیعی، مورد ارزیابی قرار دهد. این مرکز قرار است اول ماه جولای امسال تاسیس و بودجه صد میلیون کرونی آن از طرف وزارت دفاع تامین شود.
میزان مصرف گاز بین دوسال، 3.3 درصد یعنی 8.53 میلیارد متر مکعب افزایش پیدا کرده است" (به نقل از سازمان تنظیم مقررات انرژی). طبق نظر این سازمان، یکی از دلایل این افزایش سردی هوا می باشد. طبق شرکت های تامین گاز، سرما و برودت بیش از اندازه هوا در ماه ژانویه سال 2017، باعث شده است، که مصرف داخلی، همچنین مصرف گاز خانگی به میزان 1.46 میلیارد متر مکعب افزایش را به خود ببیند.
اقتصادی جمهوری چک در 4 ماه پایانی سال 2017، 5.1 درصد رشد داشته است، 3 درصد بیشتر نسبت به سال 2016. آمار های بیرون آماده از اداره آمار جمهوری چک نشان می دهد، تولید ناخالص دولتی 4.5 درصد تا پایان سال 2017 افزایش داشته است (0.5 درصد افزایش نسبت به اوایل سال 2017). کارشناسان بر این باورند که افزایش رشد اقتصاد، بدلیل بالا رفتن حقوق کارمندان و در نتیجه آن افزایش قدرت خرید شده است.
سرمایه گذاران، سال قبل در جمهوری 27204، سفارش به مبلغ 351.1 میلیارد کرون را به ثبت رسانده اند. این میزان نسبت به سال پیش 54 درصد رشد داشته است. رشد ذکر شده بیشترین مقدار از سال 2010 بوده است. سفارشات از سال 2010، 94 درصد رشد کلی را به خود دیده است. بزرگترین سفارش متعلق به شرکت "چرپو (CERPO) به مبلغ 20میلیارد کرون برای روغن های معدنی بوده است.
افسوس از سوره کوثر که در آن خانه گِلین، همسایه اهالی غفلت و سنگدلی شد! آه از زمزمه‏های شرحه شرحه بتول که در نیمه‏شبِ سجاده و تسبیح، ارکان عرش را به لرزه می‏افکند! آه از ریحانه رسول خدا صلی ‏الله‏ علیه‏ و ‏آله که در مشام حسادتِ زمین، به هدر می‏رفت و چشمانِ حقیقت‏ستیز زمانه، رخساره طهارتش را طاقت نداشت.شهادت گل یاس در کویر ناسپاس بر عاشقان با احساس تسلیت باد.
برطبق اطلاعات سازمان آمار جمهوری چک، میزان رشد اقتصادی جمهوری چک در نیمه دوم سال 2017, 5.1 درصد بوده است، این اتفاق در حالی است که رشد اقتصادی در نیمه اول سال, به میزان 5.0 درصد بوده است. تولید خالص داخلی از آغاز سال 2017 رشد چشمگیری داشته, چرا که میزان تولید در سال 2017 به میانگین 4.5 درصد یعنی 3 درصد، بیشتر از سال 2016 افزایش پیدا کرده است.
آژانس چک توریست، قصد شروع تبلیغات رسانه ای برای بخشی از کشورهای خاورمیانه را دارد. همچنین این آژانس در سال قبل دو نمایندگی در کشورهای اسرائیل و هندوستان تاسیس کرده است. شایان ذکر است حجم توریست های اسرائیلی و هندی بین دو سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.
بر طبق اطلاعات منتشر شده از سازمان حمل و نقل عمومی شهر پراگ، توسعه خط مترو از ایستگاه موتول تا فرودگاه واتسلاوس هاول 26.8 میلیارد کرون هزینه داشته است. همچنین ساخت این خط مترو و ایجاد موقیت های شغلی در خط مترو مذکور، 11 سال به طول انجامیده است.
در مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران در پراگ جناب آقای علی اکبر جوکار سفیر جمهوری اسلامی ایران دراین کشور با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، برگزاری انتخابات های متعدد و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی توصیف کرد .سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش 32 درصدی حجم مبادلات تجاری ایران و چک در سال 2017 و نیز ارتقاء مجدد روابط سیاسی دو کشور به سطح سفیری ، بر ضرورت گسترش بیش از پیش روابط ایران و چک در همه زمینه ها تاکید کرد .
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه نخستین قهرمانی غرورانگیز تيم ملى جوانان تیر و کمان ایران در مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا را به ملت ایران، این قهرمانان و جامعه ورزشی کشور تبریک گفت.
خانم سیخرید کاخ، وزیر امور خارجه هلند عصر امروز در محل وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کرد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با نشریه فرانت لاین به موضوعاتی از قبیل پیروزی انقلاب اسلامی و مواضع منطقه ای ایران پرداخت.
در سفر وزیر امور خارجه اسپانیا به تهران دو یادداشت تفاهم همکاری های سیاسی و حمل و نقل ریلی به امضاء رسید.
آلفونسو داستيس وزير امورخارجه اسپانيا بعداز ظهر امروز در محل وزارت امور خارجه با دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه دیدار و گفتگو كرد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گسترده همکاری در ایران و اسپانیا، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات دو کشور تاکید کرد.
رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از روند روابط دوستانه و رو به رشد با هلند ، تاکید کرد: تهران از توسعه روزافزون روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی از جمله هلند استقبال می کند و خواهان ارتقای این روابط ، در راستای منافع متقابل دو ملت است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، ابراز نگرانی وزرای خارجه فرانسه و انگلستان از برنامه دفاع موشکی ایران را موضوعی بی دلیل و بدون هرگونه توجیه منطقی خواند .
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر